leave

Lekarze proktolodzy

Dr n. med. Henryk Mekle

Dr n. med. Henryk MekleUrodzony 24.04.1963 r w Katowicach . Po ukończeniu studiów na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1987 roku rozpoczął pracę w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej Śląskiej Akademii Medycznej i w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. W okresie 14 lat pracy klinicznej uzyskał w 1990 roku specjalizację I - go stopnia, w 1994 roku II – go stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, w 1996 roku tytuł doktora nauk medycznych zostając adiunktem Kliniki. W latach 2001 – 2006 pełnił funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. Odbył kurs endoskopii przewodu pokarmowego pod kierunkiem prof. Kornela Gibińskiego, zakończony egzaminem uzyskując uprawnienia endoskopisty. Wykonał ponad cztery tysiące badań i zabiegów górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Odbył podstawowy kurs ultrasonografii organizowany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne oraz szkolenie w zakresie badań dopplerowskich w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii. Ukończył studia podyplomowe na kierunku „ Zarządzanie placówkami służby zdrowia w „Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach”. Od 1998 roku prowadzi z małżonką Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEKMED w Katowicach - wielospecjalistyczną przychodnię lekarską, w ramach której funkcjonuje Centrum Estetyki Ciała. Dr n. med. Henryk Mekle specjalizuje się w proktologii - w małoinwazyjnych zabiegach z użyciem laserów, dermatochirurgii oraz chirurgii kosmetycznej, szczególnie w zabiegach liposukcji, plastyki powłok, implantów piersi i pośladków, narządów płciowych, blefaroplastyki, laserowego leczenia żylaków kończyn dolnych oraz w iniekcyjnych i laserowych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Jako pierwszy rozpoczął w Polsce zabiegi lipolizy laserowej w 2006 roku oraz „rzeźbienia” sylwetki z użyciem liposukcji wspomaganej ultradźwiękami. Odbył międzynarodowe szkolenia z zakresu liposukcji w Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej, lipolizy laserowej u dr Konstantinosa Gritzalasa w Atenach, liposukcji ultradźwiękowej u dr Ravi Jane z Londynu, z zakresu implantów i MACROLANE w Akademikliniken w Sztokholmie pod kierunkiem prof. Per Hedena, z zakresu iniekcji botuliny i kwasu polimlekowego u dr Alessio Redaelli w Mediolanie, z zakresu lipolizy iniekcyjnej u dr Heinricha w Wiedniu - dyrektora International Academy of Aesthetic Lipolysis. Jest trenerem krajowym z zakresu wykonywania zabiegów kształtowania sylwetki metodą VASER LIPO. Bierze czynny udział w zjazdach, kursach i konferencjach międzynarodowych i krajowych, w tym organizowanych przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Sekcję Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

{gallery}mekle{/gallery}
Dr n. med. Artur Sandelewski

Dr n. med. Artur SandelewskiSpecjalista chirurgii ogólnej i dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Od 2004 roku doktor nauk medycznych. Członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Towarzystwa Chirurgów Polskich Biorę czynny udział w zjazdach, kursach i konferencjach organizowanych m. in. przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Sekcję Medycyny Estetycznej PTL. Uczestnik wielu kursów w kraju i za granicą. Szkolił się pod okiem Dr Alessio Redaelliz Mediolanu - eksperta w dziedzinie zastosowania toksyny botulinowej oraz Dr Heinricha z Wiednia- dyrektora International Academy of Aesthetic Lipolysis. W 2009 roku po obronie pracy dyplomowej pt. "Zastosowanie osocza bogatego w płytki krwi w chirurgii i medycynie estetycznej" uzyskał tytuł lekarza medycyny estetycznej renomowanej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

 

Dr n. med. Dariusz Duda

Dr n. med. Dariusz DudaSpecjalista Chirurgii Ogólnej. W 1986 roku ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej otrzymując tytuł lekarza medycyny. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Klinice Chirurgii Ogólnej w Katowicach przy ulicy Francuskiej, później klinika została przemianowana na Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Tam też uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w 1998 roku, oraz specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej pod kierownictwem prof. St. Kuśmierskiego, a następnie prof. L. Cierpki. Od 1992 roku prowadzi Prywatną Praktykę Lekarską. Obecnie pracuje w Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej, udzielając tam porad chirurgicznych oraz przeprowadza operacje w zakresie chirurgii ogólnej, krótkoterminowej, oraz medycyny estetycznej. Zabiegi, które wykonuje, oraz liczne dyplomy ze szkoleń są przedstawione na prywatnej stronie pod adresem www.akumed.com.pl.

 

Lek. med. Andrzej Grabarczyk

Lek. med. Alex Alli Balogun

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej - 1997. Specjalista Chirurgii Ogólnej.
Asystent w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.
Uczestniczył w wielu szkoleniach, kursach , sympozjach i zjazdach z zakresu chirurgii ogólnej, plastycznej i estetycznej oraz dermatologii.
Wykonywane zabiegi 
Z zakresu odmładzania przy pomocy lasera frakcyjnego, stosowanie preparatów Botox, Sculptra i wypełniaczy do likwidacji zmarszczek twarzy oraz wykonywanie mezoterapii. Zabiegi laserowe (usuwanie zmian skórnych, pajączków, drobnych naczyń, blizn). Zabiegi chirurgicznego wycinania zmian skórnych do badania histopatologicznego oraz chirurgiczne korekty blizn.
Wykonywanie oraz uczestnictwo w zabiegach konturowania sylwetki (VASER Lipo, lipolizy laserowowej, liposukcji) i lipolizy iniekcyjnej, w zabiegach powiększania piersi, pośladków przy pomocy implantów oraz w zabiegach lipolizy z zastosowaniem autogenicznego przeszczepiania tłuszczu. 
Przeprowadzanie zabiegów usuwania żylaków kończyn dolnych. Konsultacje w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej.

/k2/lekarze