Przychodnia Mekmed

Witamy w MEKMED

Możesz sprawdzić jakie prowadzimy badania, jakie wykonujemy zabiegi, a także jakie posiadamy poradnie.

Sprawdź nas
Proktolog

Poradnia Proktologiczna

Wiele różnych metod leczenia hemoroidów.

Zobacz
Porada lekarska

Poradnie

Specjalizujemy się w wielu dziedzinach medycyny. Zobacz informacje o naszych poradniach.

Zobacz

MEKMED Przychodnia Lekarska Katowice — Ligota

Rejestracja

32 252 73 78 32 252 67 01

Zadzwoń i zarejestruj się w jednej z naszych poradni.

Szczepimy na COVID-19

Prowadzimy szczepenia na COVID-19, zapisy na stronie rządowej

Pracujemy w godzinach

  • Pon. - pt. 8:00 - 18:30
  • Sob.Nieczynne
  • Nie. Nieczynne

Dlaczego warto wybrać naszą przychodnię?

Funkcjonujemy od 1990 roku. Świadczymy usługi zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i prywatnie. Staramy się zapewnić wysoki standard świadczeń w następujących zakresach:

PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA:

Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę lekarzy rodzinnych i pediatrów. Dbamy o stan zdrowia oraz profilaktykę zdrowotną naszych pacjentów.

Przykładamy specjalną troskę przy leczeniu dzieci. Konsultacje lekarskie prowadzimy stacjonarnie, on-line i w ramach wizyt domowych.

O naszych dużych i małych pacjentów dbają pielęgniarki i położne środowiskowe. Prowadzimy profilaktyczne szczepienia. Na miejscu pobieramy materiał do badań laboratoryjnych, wykonujemy USG.

MEDYCYNA PRACY

Nasza poradnia medycyny pracy oferuje badania wstępne, okresowe i kontrolne.

SZCZEPIENIA

W naszym punkcie szczepień prowadzimy szczepienia profilaktyczne. Aktualnie szczepimy na Covid-19

PORADNIE SPECJALISTYCZNE:

Nasi lekarze specjaliści udzielają konsultacji, wykonują drobne zabiegi. Stosujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia z użyciem nowoczesnych laserów, fali radiowej, zamrażania.

Badania

W naszej Przychodni możesz wykonać szeroki wachlarz badań laboratoryjnych, badania USG, USG Doppler.

 

   ZABIEGI

 

W Poradni Chirurgicznej wykonywane są drobne zabiegi usuwania zmian  skórnych, wrastających paznokci metodami klasycznymi i z użyciem lasera. W Poradni Proktologicznej wykonujemy nieinwazyjne zabiegi leczenia hemoroidów, szczeliny odbytu, usuwania zakrzepicy, kłykcin z użyciem lasera. W Poradni Dermatologicznej  używamy krioterapii.

Lekarz osłuchujący pacjenta

Lekarz rodzinny jest to zwykle lekarz pierwszego kontaktu, mający wiedzę z wielu dziedzin medycyny. Bada dzieci i dorosłych. Dba o zdrowie fizyczne i psychiczne pacjentów. Diagnozuje i leczy najczęstsze choroby, zleca podstawowe badania (krwi, kału, moczu, USG, RTG itd.). W razie potrzeby kieruje do szpitala lub lekarza innej specjalności.

W MEKMED możesz skorzystać z porady czterech wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny medycyny rodzinnej.

Badanie kontrolne dla najmłodszych

Pediatra to specjalista zajmujący się leczeniem i kontrolą stanu zdrowia dzieci. Posiada wiedzę z zakresu wielu dziedzin medycyny. Jego zadaniem jest badanie rozwoju fizycznego i psychicznego najmłodszych. Diagnozuje choroby i zaburzenia rozwojowe. W razie konieczności kieruje pacjenta do specjalisty.

W naszej Poradni Pediatrycznej możesz skorzystać u konsultacji dwóch doświadczonych lekarzy rodzinnych specjalizujących się leczeniu i diagnozowaniu dzieci.

Badanie wzroku

Okulista to lekarz zajmujący się schorzeniami oczu. Leczy dorosłych i dzieci. Diagnozuje wady wzroku, choroby oczu (gałki ocznej, spojówek, narządu łzowego, nerwu wzrokowego), powiek, oczodołu.

Okulista dziecięcy konsultuje i diagnozuje choroby oczu u najmłodszych. Bada rozwój narządu wzroku pod kątem wad m.in. zeza.

W MEKMED z pomocy okulisty mogą skorzystać dorośli i dzieci. Nasi lekarze specjalizują się również w leczeniu zeza.

Zabieg chirurgiczny

Chirurg ogólny konsultuje i diagnozuje w Poradni zmiany skórne, guzki podskórne, choroby paznokci, żylaki kończyn dolnych, pacjentów po urazach tkanek miękkich. W gabinecie może wykonywać drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym (wycinanie niewielkich zmian skórnych, tłuszczaków, kaszaków, wrastających paznokci, biopsje, zszywanie ran, usuwanie szwów itp.).

W MEKMED możesz skorzystać z porady doświadczonych chirurgów ogólnych specjalizujących się w proktologii, flebologii, angiologii.

Proktologia

Proktolog to najczęściej chirurg ogólny specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób odbytu, odbytnicy, jelita grubego, Przeprowadza wywiad, bada odbyt i odbytnicę palcem, wziernikiem (anoskopia, rektoskopia), pobiera materiał do badania, zleca badania diagnostyczne. Wykonuje również zabiegi proktologiczne na odbycie i konsultuje w przypadku podejrzenia nowotworu jelita grubego.

W naszej Poradni Proktologicznej możesz skorzystać z pomocy doświadczonych chirurgów proktologów.

Badanie skóry

Dermatolog zajmuje się głównie schorzeniami skóry. Można zgłosić się do niego również w przypadku problemów z włosami i paznokciami. Ocenia stan skóry, diagnozuje pojawiające się zmiany. Często współpracuje z lekarzami innych specjalności, ponieważ wiele chorób daje objawy skórne.

W naszej poradni możesz skorzystać z konsultacji doświadczonych specjalistów dermatologii.

Uraz kości

Lekarz o specjalizacji specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej schorzeniami układu kostno - stawowego. Diagnozuje i leczy bóle, zwyrodnienia, ograniczenia ruchomości stawów, wady rozwojowe, wady postawy i dysfunkcje narządu ruchu. Ortopeda prowadzi leczenie po urazach ( chirurgia urazowa - traumatologia zajmuje się również chorobami stawów (zwyrodnienia, stany zapalne) i mięśni.

Konsultacja gastrologiczna

Gastroenterolog (inaczej gastrolog) to specjalista zajmujący się chorobami układu pokarmowego (przełyku, żołądka, wątroby, śledziony, trzustki i jelit). Diagnozuje, konsultuje i prowadzi leczenie chorób przewlekłych, wrodzonych, zapalnych oraz nowotworów.

W naszej Poradni Gastroenterologicznej możesz skonsultować się z utytułowanym specjalistą w zakresie chorób układu pokarmowego.

Wizyta u psychiatry

W Poradni Zdrowia Psychicznego możesz skorzystać z pomocy psychiatry. Lekarz tej specjalności diagnozuje i prowadzi leczenie chorób i zaburzeń psychicznych (emocji, myślenia, postrzegania świata, relacji z otoczeniem). W odróżnieniu od psychologa ma wykształcenie medyczne, co ułatwia całościowe spojrzenie na problem pacjenta. Psychiatra ma uprawnienia do wprowadzania terapii farmakologicznej.

W naszej Poradni możesz skorzystać z pomocy utytułowanego specjalisty z dziedziny Psychiatrii.

Neurochirurg podczas zabiegu

Neurochirurg zajmuje się leczeniem i diagnostyką chorób układu nerwowego (mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych, kręgosłupa). Konsultuje i zaleca leczenie operacyjne, prowadzi opiekę pooperacyjną pacjenta.

W MEMED możesz skorzystać z konsultacji doświadczonego neurochirurga.

Badania Zabiegi

Wykonujemy na miejscu badania laboratoryjne, EKG, USG, USG Doppler.

ZABIEGI

FAQ

Skontaktuj się z nami